Lācis / Brown Bear

Brown Bear / Brūnais lācis / Ursus arctos

Šodien beidzot ierados mājās no brīvdienām Igaunijas mežos – 3 dienas vārda vistiešākajā nozīme dzīvoju mežā ar mērķi nofotografēt lāci. Iepriekšējās brīvdienas 2 naktis nosēdēju tajā pašā slēpnī, bet bez rezultātiem – redzēju lāci 3 no rīta gandrīz pilnīgā tumsā. Šis brauciens izrādījās veiksmīgāks – lācis piermajā dienā pienāca 25 – 30m attālumā, bet diemžēl tumsā. Bildes parametri ir ISO 3200, 1/30s un f/4. Nākamajās dievās dienās lācis vairs tik tuvu nenāca, bet ieradās katru vakaru, bet pēdējā dienā kādu laiciņu pēc saulrieta.

Šo pavasari jau būšu izterējis visas dienas, kurus plānoju no darba noziedot dabas fotografāšanai – tagad gaidīšu nākamo gadu, lai iegūtu labākas lāču bildes. Igauņu uzņēmums, kas organizē dabas vērošanas ekskursijas un izīrē fotoslēpņus solīja, ka iespējams nākamgad būs pieejams arī mazāks slēpnis, jo šis tomēr vienam cilvēkam ir par lielu.

10 Responses to “Lācis / Brown Bear”

 1. Super! Esi gan Tu pacietīgs, šitādu bildi izsēdēt.

 2. Edgars says:

  Prieks šādu rezultātu redzēt. Cik sapratu – tad tas ir pie kādas barotavas? Ar ko tieši tur tiek piebarots un kā vispār sajūta, sēžot slēpnī un 25m attālumā ķepainis?

 3. agris.krusts says:

  Prieks redzēt kā šāds liels dzīvnieks klusumā iznāk no meža un noiet slēpmnim garām. Kaut vai tāpēc vien ir vērts to nakti slēpnī nosēdēt. Cik saprotu, tad baro ar kritušiem dzīvniekiem un roņiem, kas sapinošies tīklos. Ja gaļas nav, tad ar graudiem un suņu barību.

 4. Ina un Gvido says:

  Super! Tev sanāca ne tikai lieliska bilde, bet arī Lācis gadījās smuks. Vēlam nākamgad divus lāčus.

 5. Delfins says:

  Bail nebija!? 🙂

 6. agris.krusts says:

  Nē, bail nebija 🙂

 7. Linis says:

  Tāds smaidīgs izskatās 😀

 8. Valters says:

  Tiešām smaidīgs dzīvnieks!

  Iespaidīga dabas pieredze.

 9. reinisp says:

  kur tieši igaunijā, ja drīkst jautāt, izdevās lāci nofotogrāfēt?

 10. agris.krusts says:

  reinisp, Alutaguse apgabala mežā