Transilvānijas ceļojuma piezīmes

Kopējais brauciena graums bija ap 4600 km. Turpceļš līdz Sibiu 1300 km un atpakaļceļš no Transfăgărășan kalnu pārejas ap 1400 km. Braucām, nevis caur ieteikto “ātrāko” maršrutu caur Varšavai, bet gar Baltkrievijas un Ukrainas robežu. Garlaicīgākais posms, protams, bija brauciens caur Poliju no un līdz Tatriem. Atpakaļceļā, gan iebraucām Belovežas dabas rezervātā (burtiski 🙂 ), lai apskatītu vai uz turieni ir vērts braukt fotografēt dzīvniekus. Bijām vienīgie no kompānijas, kuri brauca ar savu auto – pārējie ceļojuma biedri atlidoja ar lidmašīnu un izmantoja īrētu busiņu.

Atpakaļ izmēģinājām braukt pa lielajiem ceļiem Ungārijā un Slovākijā. Secinājums – nākamajā reizē, jācenšas turēties nost no lielajiem ceļiem Ungārijā un Slovākijā, kā to darījām turpceļā. Daudz interesantāks brauciens un ar Defenderu nesanāk īpaši ilgāk.

Uz vietas, sākotnējais plāns, dzīvot laukos viesu namos nepiepildījās. Dzīvojām gandrīz tikai **** viesnīcās, izņemot vienu nakti. Pirmajam izlūkbraucienam, nav slikti, jo viesnīcas nav dārgas. Trūkums šādam piegājienam bija ilgi pārbraucieni starp fotografēšanas vietām un saullēkta izlaišana. It kā attālumi Transilvānijā nav lieli, bet ir jāņem vērā, ka braukšana ir daudz lēnāka kā pie mums – ir jārēķinās, ka vidējais ātrums būs ap 60 km/h.

Nākamajam braucienam noskaidroju, ka var nakšņot foto-vietās. Vienīgi braucot divatā, vajag ņemt līdzi jumta telti. Nakšņošana auto ietaupīs gan laiku, gan nedaudz degvielu. Gulēt jumta teltī vai pašā auto kalnos, iespējams ir laba risku mazināšanas ideja, jo brauciena laikā redzējām vienu lāci un staigājot vairākās vietās uzdūrāmies uz svaigiem lāču sūdiem.

Tagad atliek apstrādāt bildes un cerāt, ka šo vai nākamrudeni būs iespējams izbrīvēt nedēļu braucienam uz Transilvāniju.

Tatri Slovākijā brokastu vietā otrājā ceļojuma dienā

Pirmais mēģinājums tikt pāri Transfăgărășan kalnu pārejai izrādījās neveiksmīgs (tā pat kā pārējie 2) dēļ sniega. Šeit beidzās ceļš pārejas Dienvidos. Nedaudz vēlāk šajā vietā izdevās redzēt lāci.

Lācis pie Transfăgărășan kalnu pārejas

Pirmajās dienās laikapstākļi bija piemēroti tikai kalnu upju fotografēšanai

Pavasara ainava vienā no garajiem pārbraucieniem

Pa ceļam uz viesnīcu vienā no ielejām

Gandrīz Latgales ainava

Viena no augstākajām vietām ceļojumā pie Bucegi kalniem, kur sagaidījām saulrietu

Transfăgărășan kalnu pāreja un slavenais ceļš no Ziemeļiem. Šajā vietā mēs vēl nezinājām, ka vēl jānoiet 17km un netiksim līdz galna augšai. Fotoceļojumu laikā grūtākais pārgājiens – garums: 20km, laiks: 8h, kāpiens: 800m. Diemžēl līdz pārejas augšai netikām dēļ laika trūkuma un sniega.


Daļēja brauciena karte (sākums Rzesow un beigas ap Kosice).

Ceļojuma auto

Comments are closed.